Pemba - ubytování, historie, dovolená, letenky, hotely

Pemba - zelená perla Afriky

Letecky

Letecky se lze dostat na Pembu z Unguji (ostrov Zanzibar) nebo z měst Tanga a Dar es Salam. Letadla létají na Pembu denně. Pokud cestujete ve větší skupině lze si pronajmout i celé letadlo. Ceny začínají na 50 až 100 USD. Pokud poletíte z Dar es Salamu, budete muset v Zanzibar City přestoupit. Přímé lety létají z Tangy a stojí 60 USD. Letištní taxy se pohybují na Pembě okolo 2,50 USD za osobu a lze je zaplatit i v Tanzánských šilincích.

Lodí

Hlavním přístavem, kam jezdí lodní spojení, je město Mkoani, které leží na jihovýchodě Pemby. Odtud se do hlavního města můžete vypravit též lodí či kánoí do starého přístavu v Chake-Chake. Nový přístav leží v deset kilometrů vzdálené Wesha. Cesta lodí ze Zanzibaru stojí 10 až 35 USD. V Zanzibar City se platí poplatek 5 USD. Třikrát týdně jezdí též loď z Dar es Salamu s mezipřistáním v Zanzibar City. Cesta stojí 60 USD bez přístavních poplatků.

Plachetnicí/Dhow

Plachetnice dhow zajišťují dopravu s pevninou - nákladní i osobní. Většina jich směřuje do Tangy. Najmout si loď dhow v Tanze však není jednoduché. Cesta patří mezi nezapomenutelné zážitky a stojí okolo 15 USD - záleží především na vaší dovednosti smlouvat ceny a najít si loď.

Copyright (c)2008


Užitečné informace

Očkování je povinné proti žluté zimnici, mezi doporučené náleží Hepatitida A+B, břišní tyfus.
Z lékařského hlediska je dobré používat antimalarika (malaron), nebezpečí nákazy malárií je vysoké.
Pozor na opalování; opalovací krém s ochranným faktorem minimálně 20 je základ!!!

Odkazy

Afrika online.cz Zanzibar South Africa Ligurie