Pemba - ubytování, historie, dovolená, letenky, hotely

Zajímavá místa

Mtambwe Mkuu

Malý ostrov jižně od Wete. Je přístupný pouze v době nízkého odlivu. Na ostrově se nalezly předkoloniální stříbrné mince.

Pujini/Mkama Ndume ruins

Zříceniny Mkama Ndume leží 10 km jihovýchodně od Chake Chake. Vznikly v 15. století. Město bylo sídlem neslavného Mohammed bin Abdul Rahman, který vládl Pembě před příchodem Portugalců. Rahmana nazývali místní jako "Mkame Ndume" (dojič lidí). Ruiny proslavilo opevnění - prý první ve východní Africe. Byly zde odkryty tři velké budovy s reliéfy a plastikami na zdech. Podle pověsti dve dvou budovách opevněného města žily dvě ženy vládce, ale nikdy se nepotkaly, přestože žily kousek od sebe.

Pujini/Mkama Ndume ruins

Les Ngezi

Na severovýchodním poloostrově Pemby - Ngezi - roste stejnojmenný a původní les. Žije zde endemický kaloň pembský (Pteropus voeltzkowi). Les je chráněným území a platí se za vstup malý poplatek. Na východě poloostrova je nádherná pláž Vumawimbi s bílým pískem a na západě leží pláž Verani s jeskyněmi "Pango ya Watoro".

Zřiceniny Ndagoni

Zříceniny leží severozápadně od hlavního města na dlouhém poloostrově Ras Mkumbuu. Byly založeny v 11. století a patřily ve své době mezi nejsilnější města východní Afriky. Do dnešních dob se dobře zachovala mešita s podpěrnými sloupy.

Zřiceniny Ndagoni

Lesní rezervace Ras Kiuyu

Rezervace leží na severním konci poloostrova Kiuyu. Les je menší než Ngezi, ale též nádherný. Lze se do něj vypravit z Wete na celodenní výlet.

Copyright (c)2008


Užitečné informace

Očkování je povinné proti žluté zimnici, mezi doporučené náleží Hepatitida A+B, břišní tyfus.
Z lékařského hlediska je dobré používat antimalarika (malaron), nebezpečí nákazy malárií je vysoké.
Pozor na opalování; opalovací krém s ochranným faktorem minimálně 20 je základ!!!

Odkazy

Afrika online.cz Zanzibar South Africa Ligurie