Pemba - ubytování, historie, dovolená, letenky, hotely

Ostrovy v okolí Pemby

Misali

Na západě zálivu u hlavního města Chake-Chake je malý ostrov Misali porostlý lesem. Podle přílivu a odlivu na Misali námořníci určují, kdy je dostatek vody v zálivu Chake-Chake pro plutí. Na Misali leží rybářské osady a je vyhledávaným místem pro šnorchlování. Na ostrově rostou mohutné baobaby a žije zde velké množství ptáků. Ostrov je pro Pembany posvátný. Na západních plážích kladou svá vajíčka karety zelenavé. Díky pestrému mořskému životu zde byla zřízena mořská rezervace Misali Island Marine Conservation Area. Na ostrov se dostanete pronajmutím lodi v Chake Chake nebo Mkoani.

Shamiani

Na východ od města Mkoani leží další malý ostrov, známý též pod označením Kiweni. Ostrov je opravdu izolovaný a pro nic nedělání jako stvořený. Na ostrově žije velké množství ptáků a suchozemské želvy. Na plážích kladou vajíčka mořské želvy. Ostrov je též vyhledávaný potápěči a dostanete se tam pronajmutím lodi v Chake Chake nebo z vesnice Kengeja.

Další ostrovy

V okolí Pemby je množství velmi malých ostrovů, některé ostrovy nemají ani svá jména. Přesto stojí za návštěvu. S rybáři se lze například vypravit na zajímavý průzkum ostrovů Mtambwe Mkuu a Kojani u vesnice Tumbe. Pozor - na ostrovech žije velké množství krys.

Copyright (c)2008


Užitečné informace

Očkování je povinné proti žluté zimnici, mezi doporučené náleží Hepatitida A+B, břišní tyfus.
Z lékařského hlediska je dobré používat antimalarika (malaron), nebezpečí nákazy malárií je vysoké.
Pozor na opalování; opalovací krém s ochranným faktorem minimálně 20 je základ!!!

Odkazy

Afrika online.cz Zanzibar South Africa Ligurie