Pemba - ubytování, historie, dovolená, letenky, hotely

Potápění

Pemba patří mezi senzační místa pro potápění. Je obklopena korálovými útesy, malými ostrůvky a pobřeží je porostlé mangovy. Útesy jsou zde příkré a především západní pobřeží má křišťálově čistou vodu. Při potápění lze spatřit mnoho druhů korálů, želvy, manty a korálové ryby. Na Pembě je mnoho míst, které navíc čekají na svá objevení.

Oblíbená místa potápění

Útes Fundu
    Tento útes je známý převisy a kavernami a výbornou viditelností 20 - 40metrů. Roste zde velké množství červených korálů. Útes není hluboký a je často místem prvních ponorů.
Útes Kokota
    Kokota je vyhledávaná pro noční potápění. Viditelnost je od 8 - 20 metrů. Nejoblíbenějším živočichem tohoto útesu je sumýš - Španělská tanečnice.
Manta Point
    Místo opět s výbornou viditelností do 40 metrů. Jak název napovídá jezdí se sem za mantami - velkými rejnoky, kteří zde žijí v hloubce 9 metrů a často se vyskytují ve skupinách až 15 jedinců. Korálové útesy patří mezi nejhezčí na světě.
Ostrov Misali
    Průzračná voda s viditelností až 50 metrů (!), malé jeskyně a kamenné mosty, bývalé kaňony řek (až 25m hluboké) a ohromné množství ryb toto místo proslavily. Výborná destinace i pro šnorchlování.
Njao Gap
    Jedná se o příkrý útes s výskytem mnoha korálů, ohromných ostnatců a mant. Viditelnost je dobrá okolo 30 metrů.

Rybolov

Pembský kanál mezi Afrikou a Pembou je oblíbeným místem sportovních rybářů. Jezdí sem hlavně kvůli lovu několika druhů mečounů, ale též žraloků, tuňáků a plachetníků. Hlavní lovecká sezóna mečounů začíná v listopadu a končí v březnu. Mečouni jsou populární pro divoký boj a vysoké výskoky po chycení.

Copyright (c)2008


Užitečné informace

Očkování je povinné proti žluté zimnici, mezi doporučené náleží Hepatitida A+B, břišní tyfus.
Z lékařského hlediska je dobré používat antimalarika (malaron), nebezpečí nákazy malárií je vysoké.
Pozor na opalování; opalovací krém s ochranným faktorem minimálně 20 je základ!!!

Odkazy

Afrika online.cz Zanzibar South Africa Ligurie